Telefon Şarj Süresini Uzatma Taktikleri

0
51
Görüntüleme

 

Artık akıllı telefonlar günlük kullanımımızda nerdeyse 12 saat ve üzeri bir sürede elimizde bulundurduğumuz vazgeçilmezimiz oldu.Gideceğimiz yere kadar herşeyi gösterebilen bu çağın teknolojisine ayak uydurmanın ne kadar zor olduğunun farkındayız.

Ve teknolojinin faydası olduğu kadar  akıllara da değişik sorular geliyor.

Akıllı telefonların şarjı nasıl uzun gider? gibi soruların cevabı makalemizde sizlere açıklayacağız.Öncelikle akıllı telefonunuzun ana ekranında bulunan hareketli veya kullandığınız temayı değiştirmekle başlayın göreceksiniz ki telefon şarjınız biraz daha geç bitecektir bunu fark edeceksiniz.Amoled ekranlı cep telefonu kullananların tema tercihleri siyah renkden yana olmasını şiddetle tavsiye ederim.Neden derseniz Amoled ekran telefonlar beyaz renkleri kullanırken daha çok elektrik harcar.

1Telefonun Ekran Aydınlatması

Kullanıcılara tavsiyelerimiz gerek Android gerekse İOS işletim sistemi olan akıllı telefonlarınızda ekran ayarlarını otomatik yapmanız tavsiye edilir. Bu şekilde cep telefonlarının şarjı uzun sürecektir.Eğer otomatik kullanmıyorsanız gündüzleri açık olsa bile gece yatarken ve şarja takarken kesinlikle kısmayı unutmayın ki bataryanız ve telefonunuzun kullanım süresi uzun olsun.

2Kablosuz Bağlantılar Ve İnternet

4.5 G’nin Türkiye’de kullanılması ile yeni teknoloji cep telefonlarında şarj problemi git gide artmakta.Telefon satın alırken söylenen yok 2 gün şarj gidiyor yok 1  hafta şarj gider gibi nağmeleri duyarsınız bu nağmeler internet, wifi veya mobil ağlar açıldığında 1 gün yada daha az sürede şarjı bitirebiliyor. Bu yüzden kablosuz bağlantıları kapalı tutmakta fayda var.

3Arkada Çalışan Programlar

Sizin görmediğiniz arka statüde çalışan programlar şarjınızı bitirebiliyor.RAM temizlenmediği sürece telefonunuz kasıyor ve arka planda çalışan programlar sizden habersiz telefonunuzu yorabiliyor.Arka statüde çalışan sürekli senkronizasyon yapan programları kapatmayı unutmayın.

4Batarya Dolmadan Şarjı Çıkarmayın

Telefonunuzun şarjı şarja takın uyarısı görene kadar şarja takmanızı tavsiye etmem. İlk gün aldığınızda şarjınızı bitirip 8 saat gibi uzun süre telefonunuzu şarja takın ve kullanmayın. Eğer ki şarj bitmeden telefonu şarj ederseniz bu telefon şarjını arttırma için iyi bi yöntem olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here