Sms’lerin Sonundaki Kodlar Nedir?

0
11
Görüntüleme

Firmaların sizlere  gönderdiği smslerden sizde benim gibi sıkıldınız mı? Ben çok sıkıldım ve araştırma yaptım sizlere makalemde ne kadar yardımcı olurum diye düşündüm, Sabah, öğlen, akşam bu Sms’lerden sıkılan birisi olarak Sms’lerin Sonundaki Kodlar Nedir? diye araştırarak bilgilendim.

Sms’lerin sonlarında yazan B-0250 yok B-001 bilmem kaç tarzında kodlar sizce ne işe yarıyordur? Tamam tamam konuyu uzatmıyorum ve sizi sıkmadan konuya giriyorum.

Mesajların Sonunda Yer Alan Kodlar Ne İşe Yarıyor ?

Firmaların reklam amacıyla kullanıcılarına gönderdiği güvenilir olan ve güvenilir olmayan yasa dışı bağlantılarda içermektedir. Bu Sms’lerden binlerce kişi madur olduğunu duymuşunuzdur.Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu  (BTK) GSM şirketleri olan Türk Telekom, Vodafone, Turkcell vb. şirketlerle anlaşma yaparak Sms sonlarına harf ve rakam ekleyerek Firma kimliği oluşturmuş.Emniyet mensuplarının bu kodlar sayesinde  madur olan kişilerin şikayetleri üzerine şikayetçi oldukları firmayı bulmalarını kolaylaştıracak kodlar harf ve sayılardan oluşmaktadır.Rahatsız olduğunuz Sms’lerin sonundaki kod ile şikayet edebileceğinizi unutmayalım.Gerekli şikayetlerinizi E-Devlet https://giris.turkiye.gov.tr  adresinden yapılmaktadır.Şikayet etmek için Gümrük Ve Ticaret Bakanlığından şikayetinizi yapabilirsiniz. Sms’lerin ekran görüntüsünü almanız size ekstra kolaylık sağlayacaktır.

Şikayet haricinde cep telefonunuzun spam bölümünden kelime spamı yapıp istenmeyen sms’lerin sonunda yazan harf ile başlayan kodu girerek spam’a alabilirsiniz. Spama alırsanız sms atan firmaya iletilmediği için bildirim gidecektir ve sizi taciz etmekten vazgeçeceklerdir. Bu da benim kişisel taktiğimdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here