Diş Ağrısı Nedir Nasıl Geçer?

0
15
Görüntüleme

Ağrıların en büyüğü olarak bilinen ağrılardan birisi diş ağrısıdır. Diş ağrısı nasıl geçer ? sorusunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Diş ağrısını doktora gitmeden veya bir uzmana danışmadan evde geçirmek zorundaysanız evde doğal  yollarla diş ağrısı geçirmek zor olsada bi nebze bile kendinizi rahatlatmak ve ağrılardan kurtulmak için size söyleyeceğimiz yöntemleri evinizde uygulayabilirsiniz.

Diş ağrılarının en şiddetli olduğu zamanlar genelde geceleri olmaktadır, şiddeti ile uykudan insanı kaldırır ve ağrı kulağa, boğaza ve diğer kafa bölgelerine dağılabilir. Bu da halk arasında ”Diş Ağrısı Ölüm Ağrısı Gibidir” sözünün doğmasına da sebep oluyor. Öneride bulunacağımız yazımızda kesin çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz ama kesin çözümün doktora gitmek olduğunuda unutmamanız gerekmektedir.Çürük dişlerin genelde çıkardığı sorunlardan bir tanesi olan diş ağrısı fazlasıyla can sıkıcıdır. Yaptırdığınız dolgulu dişlerin hava alması bunlar gece geç saatlerde denk gelmesi ile birlikte acıyı katlamaktadır. Hava alan dişler antibakterilerin tarafından zarar görür. Sonralarda ise diş apse yapmaya başlar ve tahmin edilemeyecek kadar ağrılar ortaya çıkmaya başlar.

Şiddetli Diş Ağrısı Hangi Yöntemle Geçer

Bir çok doğal yöntemlerle geçebilecek ağrılar vardır. Evde uygulayacağınız bu yöntemlerle dişinizin ağrısını hafifletebilir ve sonlandırabilirsiniz. Sizi rahatlatacak yöntemler sayesinde geceyi rahatça atlatabilirsiniz. Diş ağrısının geçmesi için ana temelimiz tabiki de bir doktora başvurmaktır.

Diş ağrısına herkesin bildiği gibi doğal antibiyotik olan Sarımsak etkili bir çözümdür.

Diş ağrılarını hafifletmek için kullanılan Sarımsak tamamen organik bir antibiyotik olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde nerdeyse her saatte ve her evde bulunabilen Sarımsak ile diş ağrılarınızı hafifletebilirsiniz, ki şu aralar antibiyotiğe karşı bir ülke haline gelmişken bu yöntem sizlere çok faydalı olabilir.

Tuzlu Su Gargarası Yaparak Diş Ağrısı Geçirme

Gecenin bir vaktinde diş ağrısı ile uyandıysanız, dişiniz zonkluyor ve nerdeyse çenenizi oynatacak halde ağrı geldiyse en hızlı yöntemlerden bir tanesi de tuzlu su ile gargara yapmak.Diş ağrınızın şiddetine oranla Su’ya Tuz’u ekleyerek iyice karıştırın ve Tuz’u iyice eritin.Ağrı yapan dişinizin olduğu tarafta ağzınızda suyu gezdirin ve acınızı hafifletin.

Dişe Sirke Uygulama İle Diş Ağrısını Unutun

Eskiden Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in de evinizde sirke bulundurmak sünnet olduğunu biliyorsunuzdur ve her evde sirke bulunmaktadır. Aslında Sirke bizler için faydalı nimetler arasında  bulunmaktadır. Sirke diş ağrılarına da iyi gelmektedir. Tadından ve kokusundan rahatsız olanlar olduğundan bu yöntem unutulmaya yüz tutmuş bir diş ağrısı tedavisi yöntemidir. En iyi yöntemlerden biridir aslında, kullanımı basit olan bu yöntem yine gargara şeklinde yapılarak diş ağrılarınızı hafifletecektir.

Eğer diş ağrılarınızı bu yöntemlerden sonra hafifletemiyorsanız kesinlikle doktorunuza başvurmanız tavsiyemizdir. Unutmayalım ki sağlık herşeyden önce gelmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here